קשר משפחתי

"לא בחרתי לבא לעולם
לא בחרתי בשמי הפרטי
לא בחרתי ממש כמו כולם
באבי, אימי, במשפחתי... "  (אהוד מנור)


נכון, אני יודעת שיש כאלה שיתווכחו איתי על השורה האחרונה במילות השיר, אבל בואו נניח לרגע שאנחנו מסכימים עליה וש"משפחה לא בוחרים" ואז נניח שבכל זאת הייתה ניתנת לנו האפשרות לבחור. לא יודעת מה אתכם, אבל אני, בלי שום צל של ספק, הייתי בוחרת באותה משפחה בדיוק. במשפחה שלי. בני המשפחה שלי כולם - הרחוקים ובעיקר אלו הקרובים, משמעותיים מאוד עבורי ואני מודה ושמחה על הנוכחות של כל אחד ואחת מהם בחיי. אם אתם קצת מכירים אותי וגם אם לא, יכולתם למצוא אותם פה ושם, בין השורות, בסיפורים ובתמונות שלי. לרגל יום המשפחה שיצוין החודש הם פה איתי היום. "זה התחיל בשני הורים עליזים וצעירים..."  
אז יש לי זוג הורים שהעניקו לי ערימות של בטחון, אמונה בעצמי ואהבה ללא כל תנאי. אני עושה כל מה שאני יכולה ע"מ לגדל כך גם את ילדיי ורוצה לתת להם את ההרגשה שהם הכי הכי הכי - בדיוק כפי שגורמים לי להרגיש הוריי. אני עצמי מן סוג של סנדביץ', יש לי אחות צעירה (שהיא בעצם הכישרון הגדול של המשפחה) ושני אחים גדולים -  אח ואחות, מוכשרים, חכמים, מצליחים ומוערכים כל אחד בתחומו ואני יודעת שכל אחד מהם יעשה הכל, אבל הכל כדי לעזור לי בכל רגע נתון בכל מה שאבקש. זה ממש נעים לחיות בהרגשה המחבקת הזו שמישהו מהם תמיד יהיה בסביבה בשבילי. יעזור, יכוון, יענה על שאלות. יחייך אלי. השמות של כולנו אגב, כולל ההורים, מתחילים כולם באות ר'. סתם שתדעו...במעגלי המשפחה המורחבים יש עוד לא מעט אנשים שמלווים אותי, לעתים גלויים לעתים סמויים, פעמים רבות מפתיעים. הם מפרגנים, עושים שליחויות מארצות מעבר לים, עוזרים עם הילדים וגם שולחים מרק שעועית סמיך וחם. הם מקשיבים, נותנים עצה או סתם מתקשרים לקשקש. הם אולי לא יודעים אבל כל זה עבורי חשוב ומרגש. 

בגלל המקום החשוב הזה של המשפחה בחיים שלי, אני שמחה בכל פעם מחדש לארח משפחות בסטודיו. הלב שלי מיד מתרחב. זה מקסים לראות את כולם שותפים. הבכורה עוזרת לצעיר, האמצעי לא בתחרות עם אף אחד וההורים מצליחים להיות עם כולם יחד וגם עם כל אחד קצת לבד. 


כל כך נהניתי, למשל, לארח את המשפחה של אבישג.
המשפחה כולה התכנסה לציין את יום הולדתה ולבנות עבורה יחד שידה מקסימה. 


או את המשפחה של יעל ואהרון שהגיעו ליום בילוי משפחתי בחופשת חנוכה וכבר הודיעו שירצו לבוא גם בפסח... גם ההורים היו כאן, הם פשוט מתמוגגים מנחת מחוץ לתמונה.גם המשפחה של תובל ציינה בסטודיו את יום הולדתו בסדנה משפחתית
הנה הם כאן, עייפים אך מרוצים מהתוצרים המקסימיםבל' בשבט יחול יום המשפחה. מזמינה אתכם להגיע עם כל המשפחה לציין את היום הזה או כל מאורע משפחתי משמח אחר. מבטיחה שזו תהיה חוויה שלא תשכחו.